Logowanie
Login:
Hasło:

Czy warto wybrać parkiet podłogowy

Strona główna -> Baza wiedzy -> Czy warto wybrać parkiet podłogowy

Czy warto wybrać parkiet podłogowy

Rodzajów podłóg jest tak wiele, że ciężko podjąć decyzję, którą z nich wybrać. Zadajemy sobie szereg pytań - która będzie najlepsza? Jaki powinna mieć kolor? Która z podłóg jest najtrwalsza, praktyczna w użytkowaniu? By wybrać podłogę, która będzie nam służyła przez wiele lat trzeba wiedzieć, czym kierować się przy jej wyborze.

 

Obecnie wśród podłóg drewnianych możemy wyodrębnić podłogi z litych desek, parkiety, mozaiki, parkiet przemysłowy oraz panele drewniane lub laminowane.

 

Zaczynając od materiału najbardziej trwałego, jest to bez wątpienia przemysłowy parkiet podłogowy. Jest on niemal niezniszczalny, a po ułożeniu wygląda niezwykle efektownie. Parkiet przemysłowy pierwotnie był przeznaczony do obiektów użyteczności publicznej i stąd jego nazwa. Teraz wkracza do prywatnych pomieszczeń. Parkiet przemysłowy produkowany jest z dębu palonego, z drewna tekowego, merbau, acajonu, ipe. Te gatunki drewna są bogate w barwę i desenie. Odważni i z pomysłem – parkietem przemysłowym dekorują fragmenty ścian, który w tym miejscu wygląda równie okazale jak na podłodze. W nowoczesnych wnętrzach staje się coraz bardziej popularny.

 

Urok tradycyjnego parkietu, potocznie nazywanego klepką, kryje się w sposobieułożenia deseczek. Te niewielkie rozmiarem deszczułki układa się w cegiełkę lub jodełkę. Jeśli chcemy by nasza podłoga miała wzór wyraźny, ułóżmy klepkę wykonaną z czereśni, orzecha lub drewna egzotycznego. Te rodzaje drewna mają głęboką barwę i wyraźne słoje tworząc bardzo elegancką i wyrazistą podłogę. Parkiet o mniej wydatnym wzorze ułożymy natomiast z mniej dekoracyjnego drewna, którym jest buk i jesion, sosna, świerk. Dobrze ułożony parkiet ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne, a jednocześnie jest bardzo ładny i trwały.

Może zainteresują cię również...

Wybierz oryginalne i funkcjonalne rolety do Twojego pomieszczenia.

Pełny artykuł: Rolety do okien
Okna na poddaszu pozwalają w rewelacyjny sposób doświetlić wnętrze. Nie mniej jednak należy zastanowić się przed zakupem konkretnego rodzaju okien, aby nie żałować podjętej decyzji. Takie przedmioty powinny być zarów

Pełny artykuł: Jak wybrać okna na poddasze
  Wybierając materiał podłogowy, powinniśmy się kierować głównie jego walorami użytkowymi. Podpowiadamy, jakie deski podłogowe kupić - z drewna egzotycznego czy krajowego, lakierowane czy olejowane, jakie grubości?

Pełny artykuł: Czym są deski podłogowe
Jeszcze kilkanaście lat temu systemy okienne były produkowane wyłącznie z naturalnych surowców takich jak głównie drewno. To z nich powstały okna do każdego typu obiektów. Dzisiaj jednakże sytuacja na rynku okien u

Pełny artykuł: Przewaga okien PCV nad oknami drewnianymi